Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 3 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 167 dni temu

 

Witamy w systemie USOSWeb Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu

 

Uwaga, pojawiła się nowa "Ankieta dotycząca skutków pandemii".

Jej celem jest zebranie informacji dotyczących wpływu sytuacji pandemicznej na życie i funkcjonowanie studentów PWSZ w Elblągu. Projekt badawczy zakłada analizę źródeł i poziomu stresu, strategii zaradczych, samopoczucia oraz zaangażowania w naukę on-line. Sytuacja pandemiczna zmieniła wszystkie obszary naszego życia, dlatego ważne jest zrozumienie jej skutków, aby móc wrócić do normalności, choć trudno przewidzieć kiedy to nastąpi. Informacje uzyskane od Państwa będą miały istotne znaczenie w tym procesie.

Będę wdzięczna, jeśli poświęci mi Pan/Pani kilka minut na wypełnienie tej ankiety. Badania są anonimowe, a wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Ankietę możesz wygodnie wypełnić na smartfonie w aplikacji Mobilny USOS. Poniżej znajdziesz informacje jak pobrać aplikację.

Z góry dziękuję za Twój czas.

Dr Irena Sorokosz, prof.uczelni

Drodzy studenci i pracownicy PWSZ w Elblągu!

Z przyjemnością informujemy, że studenci i pracownicy PWSZ w Elblągu posiadający urządzenia z systemem Android, jak również z systemem iOS, mogą korzystać z aplikacji Mobilny USOS. Aplikacja została udostępniona naszej uczelni w ramach członkostwa w konsorcjum MUCI, które dostarcza naszej Uczelni USOS i powiązane z nim aplikacje. Jest ona skonfigurowana na potrzeby naszych użytkowników i korzysta z naszych danych.

Mobilny USOS PWSZ w Elblągu” jest bezpłatny i możliwy do pobrania za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Mobilny USOS PWSZ w Elblągu” posiada następujące funkcje/moduły:

Oceny/Protokoły – w tym module student zobaczy wszystkie uzyskane oceny, a pracownik będzie mógł dopisać oceny do protokołu. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych ocenach.
Sprawdziany – student zobaczy swoje punkty z kolokwiów i prac zaliczeniowych, a pracownik będzie mógł wpisać punkty, oceny, komentarze oraz zmienić widoczność sprawdzianu. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych wynikach.
Plan zajęć – domyślnie pokazany jest plan zajęć w dniu bieżącym, ale są też dostępne opcje ,Jutro’, ‚Cały tydzień’, ‚Przyszły tydzień’ i ‚Dowolny tydzień’.
Kalendarz akademicki – student sprawdzi, kiedy są dostępne interesujące go zdarzenia roku akademickiego, na przykład rejestracje, dni wolne czy sesje egzaminacyjne.
Grupy zajęciowe – dostępne są informacje o przedmiocie, prowadzących i uczestnikach zajęć; miejsce odbywania zajęć można obejrzeć na mapach Google, a terminy spotkań dodać do używanego w telefonie kalendarza.
Ankiety – student może wypełnić ankietę, pracownik widzi na bieżąco liczbę wypełnionych ankiet.
USOSmail – można wysłać wiadomość do uczestników jednej lub wielu grup zajęciowych.
Moje płatności - student widzi swoje płatności.
Aktualności – na komórkę na bieżąco są przesyłane wiadomości przygotowane przez upoważnione do tego osoby dyrektora, dziekanat, samorząd studencki itp.).
Mapa - umożliwia podgląd lokalizacji budynków PWSZ na mapie.
Wyszukiwarka – można wyszukiwać studentów, pracowników, przedmioty.
Wersja językowa – aplikacja jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.
W niedługim czasie pojawi się możliwość zamówienia przez Mobilnego USOSa mLegitymacji.

Nie jest to lista zamknięta, ponieważ prace nad aplikacją cały czas trwają.

Do poprawnego korzystania z aplikacji wymagane jest konto w serwisach uczelnianych (tzw. konto CAS - logowanie jak do USOSweb).

Pytania i/lub sugestie związane z aplikacją należy kierować na adres: musos@pwsz.elblag.pl

Zespół ds. USOS

Drodzy studenci PWSZ w Elblągu

W każdym semestrze studenci naszej Uczelni mogą brać udział w anonimowych ankietach dotyczących: 
  • Oceny zajęć dydaktycznych,
  • Osiągania efektów uczenia się,
  • Oceny pracy administracji Uczelni (dziekanaty i Dział Kształcenia).

Poza odpowiedzią na pytania ankiety każdy student ma możliwość wpisania własnego komentarza dotyczącego ocenianych zajęć, prowadzącego je nauczyciela akademickiego i obsługi przez pracowników administracji.
Opinia studentów na ten temat jest elementem Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia w PWSZ w Elblągu.
Kwestionariusze ankiet dostępne są w systemie USOS po zalogowaniu się studenta do swojego indywidualnego konta. Ocena pracy nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji przez studentów PWSZ jest prowadzona z zachowaniem anonimowości, która jest możliwa dzięki temu, że udzielone odpowiedzi nie są przyporządkowane kodowi identyfikacyjnemu studenta w USOSWeb.

Zwracam się z gorącą prośbą o powszechny udział w akcji ankietowej. Wasze odpowiedzi są bardzo ważne - brane są pod uwagę przez dyrektorów instytutów i władze Uczelni przy kształtowaniu polityki kadrowej.

Wszelkie uwagi dotyczące trybu prowadzenia akcji ankietowej wśród studentów proszę kierować na adres prorektor@pwsz.elblag.pl 

Prorektor ds. Kształcenia
dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni

Adresy e-mail studentów

Informujemy, że dziekanaty do korespondencji ze studentami używać będą adresów e-mail wygenerowanych przez uczelnię. Jeśli student chce przekierować pocztę na swój prywatny adres e-mail musi zmienić w ustawieniach przekierowanie poczty na adresie uczelnianym.
Instrukcję przekierowania można zobaczyć tutaj
Wszyscy studenci w celu zalogowania się do serwera pocztowego używają pełnego adresu e-mail wygenerowanego przez uczelnię w postaci nr_ind. @ student.pwsz.elblag.pl Dział Kształcenia


Serwis przeznaczony jest dla studentów oraz pracowników dydaktycznych PWSZ w Elblągu.
USOSWeb umożliwiają sprawdzenie podstawowych informacji zawartych w systemie dziekanatowym USOS.

Migracja danych odbywa się o godzinach 800, 1200, 1600, 1700, 2100, 2200, 000, 300 i trwa obecnie ok. 5 minut.
W czasie migracji system jest niedostępny!

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła zgłoś się do Administratora z legitymacją studencką.

IIS PWSZ w Elblągu
ul. Wojska Polskiego 1, pok. 3

pon-pt. w godzinach 700 - 1500